Databáze nebezpečných výrobků

MAXXTER Tester alkoholu

Hlášení RAPEX 44/2015

Elektronický tester hladiny alkoholu se svítilnou. Připevněný na kroužku klíčenky. Dodává se v průhledném plastovém blistru.

Typ výrobku P/N: ACT-ALTST-01
Kategorie Ostatní - Elektrická zařízení - ostatní
Riziko Zranění
Nebezpečí

Výrobek nezvládne detekovat vysoké hladiny alkoholu, a proto hrozí, že uživatel bude pod vlivem alkoholu řídit auto, což by mohlo vést k nehodě.

Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky národních zákonů.

Čárový kód 8716309084239
Země záchytu Ohlašující: Francie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: stažení zboží z trhu a svolání od spotřebitelů.

Datum publikace 06.11.2015
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit