Databáze nebezpečných výrobků

Sedansa tekutina do elektronických cigaret "Plug 'n Vape"

Hlášení RAPEX 44/2013

Náhradní náplň do elektronických cigaret (10ml) v plastové lahvičce s oranžovým víčkem. Piktogramy nebezpečí jsou na kartonovém obalu i na lahvičce.

Typ výrobku Green Tea 16 mg, datum výroby sady: 25.08.2012
Kategorie Sport a turistika - Chemické výrobky
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobku chybí jasný odkaz k množství přítomného nikotinu (1,5 %) a nemá odpovídající bezpečnostní štítek s nápisy, vztahujícími se k riziku, bezpečnostní rady nebo varování před kontaktem s kůží. Uživatel tedy nemá žádné informace o nebezpečích vznikajících při kontaktu s kůží.

Země původu Nizozemsko
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice 1999/45/ES o klasifikaci, balení a označování nebezpečných látek a směsí.

Země záchytu Ohlašující: Francie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: stažení zboží z trhu a zničení.

Datum publikace 14.11.2013
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit