Databáze nebezpečných výrobků

Shenzhen Xinjia Lighting svítidlo

Hlášení RAPEX 23/2019

Stříbrné čtvercové svítidlo s několika stovkami jednotlivých LED žárovek a černým plastovým podkladem. Zabaleno v prosté, hnědé kartonové krabici. Výrobek byl prodáván online, zejména prostřednictvím služby Amazon.

Typ výrobku ZW0173
Kategorie Domácnost - Elektrická zařízení - světla
Riziko Úraz elektrickým proudem
Nebezpečí

Výrobek není uzemněn a izolace není dostatečná. Kovový obal výrobku by se tak mohl stát živým a při dotyku způsobit uživateli úraz elektrickým proudem.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o nízkém napětí a příslušných evropských norem EN 60335, EN 60320, EN 60228 ani příslušných národních norem ohlašující země.

Země záchytu Ohlašující: Velká Británie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: výrobek byl odstraněn z nabídky Amazon.

Povinná opatření: svolání výrobku od spotřebitelů (dovozce).

Datum publikace 10.06.2019
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2019. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit