Databáze nebezpečných výrobků

Světelný řetěz "LED meteor Rainlight"

Hlášení RAPEX 50/2015

Ozdobné LED pásky, v průhledných plastových tubách (10 pásků celkem, 3 bílé, 3 zelené, 2 červené, a 2 modré). Technické údaje: AC 220 V, ≤10 W, IP65 (na obalu); třída II. Výrobek se dodává v barevné kartonové krabici.

Typ výrobku CM17903
Kategorie Domácnost - Elektrická zařízení - světla
Riziko Požár, úraz elektrickým proudem
Nebezpečí

Průřez vnějších a vnitřních vodičů je příliš malý a hrozí přehřátí. Konce vodičů připájené ke koncovkám ovládací jednotky nejsou správně chráněny proti tahu a kroucení. Přístupné vodiče se základní izolací se mohou dostat do kontaktu s ostrými hranami vypínače a ovládací jednotky. Průhledné plastové tuby se mohou svou vahou oddělit od plastového držáku. Výrobek není chráněn proti vlhku, ale je doporučen pro venkovní použití.

Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o nízkém napětí (LVD) a odpovídající evropské normy EN 60598.

Čárový kód 6952938379816
Země záchytu Ohlašující: Maďarsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu a svolání od spotřebitelů.

Datum publikace 26.12.2015
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit