Databáze nebezpečných výrobků

Světelný řetěz "Happy Diwali Light 100L"

Hlášení RAPEX 23/2013

Světelný řetěz se 100 sériově-paralelně zapojenými nevyměnitelnými LED žárovkami. Výrobek obsahuje přepínač a řídicí jednotku (8 funkcí). Zabaleno v barevné kartonové krabici.

Typ výrobku 100L
Kategorie Domácnost - Elektrická zařízení - světla
Riziko Popálení, úraz elektrickým proudem
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí popálení a úrazu elektrickým proudem z těchto důvodů:

- průřez vnějších i vnitřních vodičů je menší, než je požadováno a výrobek by se tedy mohl přehřát,

- konce vodičů jsou ke koncovkám řídicí jednotky pouze připájeny, takže nejsou dostatečně chráněny vůči tahu a kroucení a na povrch by se mohly dostat části pod napětím,

- přístupné vodiče mají pouze základní izolaci a jsou v kontaktu s ostrými hranami řídicí jednotky. V případě poškození se na povrch dostanou části pod napětím.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o nízkém napětí (LVD) a odpovídající evropské normy EN 60598.

Čárový kód 6 332612 881208
Země záchytu Ohlašující: Maďarsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: celní úřady zakázaly dovoz.

Datum publikace 26.06.2013
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

  • Šimková 11.7.2013 15:54

    Máme ho doma asi tři roky, přes vánoce zapnutý každý den a bez problému. Je to prostě levný čínský výrobek. Nepřijde mi že by se přehříval, spíše naopak oproti klasickému dražšímu výrobku vyrobenému v EU. Přijde spolehlivější a bezpečnější.

    reagovat

    R R
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit