Databáze nebezpečných výrobků

HAXPOL Svářečský filtr

Hlášení RAPEX 30/2010
Svářečský filtr.

Typ výrobku Stupeň ochrany: 8, 9, 10, 11, 12, 13.
Kategorie Sport a turistika - Ochranné pomůcky
Riziko Poškození zraku
Nebezpečí
Výrobek představuje riziko poškození zraku, protože z důvodu nesprávného poměru prostupu světla neposkytuje odpovídající ochranu očí uživatele. Kromě toho chybí v uživatelském návodu základní informace pro bezpečné použití výrobku (např. Pokyny ke skladování, úklidu, údržbě, dezinfekci, ochranné funkce a vlastnosti provozu, nedostatek varování).
Země původu Čína
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky směrnice o osobních ochranných prostředcích (PPE), nebo příslušných evropských norem EN 166 a EN 169.
Země záchytu Ohlašující: Polsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady nařídily stažení z trhu.
Datum publikace 27.07.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit