Databáze nebezpečných výrobků

Fresh juice Sůl do koupele

Hlášení RAPEX 27/2010

Soli do koupele s obaly, velikost (200 g), barva, vzhled, obrázek (ovoce), označení (nápisy čerstvý džus, mango, mandarinky, atd.) napodobují populární potravinářské výrobky (cukrovinky, lízátka).

Typ výrobku 1. Bamboo & Kumquat (bambus a kumquat), šarže č. 27 01 10, 2. Mango & Mandarin (mango a mandarinka), šarže č. 30 12 09, 3. Papaya & Strawberry (papája a jahoda), šarže č. 29 12 09, 4. Passion fruit & Lavender (marakuja a levandule), šarže č. 27 01 10.
Kategorie Zdraví a kosmetika - Napodobeniny potravin
Riziko Udušení, chemické, zdravotní
Nebezpečí

Výrobky představují riziko udušení a chemické nebezpečí, protože jejich balení, velikost, značení, obrázky, barva a vzhled napodobují potravinářské výrobky. Spotřebitelé, zejména děti, se mohou splést a omylem tyto produkty zaměnit za populárními potravinářské výrobky (cukrovinky, lízátka), ochutnat a spolknout, což by mohlo způsobit udušení.

Země původu Ukrajina
Rozpor s

Produkty nejsou v souladu se směrnicí 87/357/EEC o výrobcích, které vypadají jiné, než ve skutečnosti jsou, a tím ohrožují zdraví nebo bezpečnost spotřebitelů.

Čárový kód 482301591643
Země záchytu Ohlašující: Litva
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Úřady nařídily zákaz prodeje a stažení z trhu.

Datum publikace 06.07.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit