Databáze nebezpečných výrobků

Brütting Sportovní obuv - Nordic Walking

Hlášení RAPEX 23/2010

Pánské černé boty, vrchní materiál je černý semiš částečně kontrastující s černou umělou kůží, stélka a vnitřní vložka je z režné tkaniny, černá podrážka, černé tkaničky. Jeden bílý vysoušecí sáček je v krabici od bot s natištěným označením "SILICA GEL, DO NOT EAT".

Typ výrobku 191060
Kategorie Sport a turistika - Oblečení, textil a módní doplňky
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek představuje chemické riziko, protože obsahuje 12,1 mg/kg dimethylfumarátu (DMF) ve vysoušecích sáčcích obsažených v krabici od bot a 0,33 (± 0,02) mg/kg v černých tkaničkách.

Země původu Čína
Rozpor s

Dimethylfumarát je látka, která je silně znecitlivující při kontaktu s pokožkou, a spotřebitelské výrobky obsahující dimethylfumarát jsou zakázány v souladu s rozhodnutím Komise 2009/251/EC.

Čárový kód 0409960905
Země záchytu Ohlašující: Německo
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolné stažení od spotřebitelů výrobcem.

Datum publikace 08.06.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit