Databáze nebezpečných výrobků

Newness Souprava oblečení

Hlášení RAPEX 24/2010

Souprava oblečení pro děti do 12 let. Mikina je purpurové barvy s kapucí s tkaničkami s volnými konci, jejichž délka je 12 cm. Kalhoty jsou šedé barvy a s tkaničkami s volnými konci, jejichž délka je 20 cm. Na oděvu je štítek s uvedením značky, modelu, složení, věkem, čárovým kódem a pokyny k ošetřování.

Typ výrobku W09C495
Kategorie Sport a turistika - Oblečení, textil a módní doplňky
Riziko Uškrcení, zranění
Nebezpečí

Výrobek představuje riziko uškrcení a zranění kvůli přítomnosti tkaniček s volnými konci v oblasti kapuce a v oblasti pasu.

Země původu Čína
Rozpor s

Produkt není v souladu s příslušnou evropskou normou EN 14682.

Země záchytu Ohlašující: Kypr
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Úřady nařídily stažení z trhu a dovozce přijal nápravné kroky.

Datum publikace 15.06.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit