Databáze nebezpečných výrobků

skákací míč "Hoppboll"

Hlášení RAPEX 51/2018

Červený skákací míč s potiskem a dvěma úchyty.

Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Chemické
Nebezpečí

Červený plast obsahuje chlorované parafiny s krátkým řetězcem (SCCP) (naměřená hodnota až 0,215%).  Kromě toho plast obsahuje diisobutylftalát (naměřená hodnota až 28%). SCCP přetrvávají v životním prostředí, jsou toxické pro vodní organismy v nízkých koncentracích a bioakumulují se u volně žijících živočichů a lidí a představují riziko pro lidské zdraví a životní prostředí. Diisobutylftalát může poškodit nenarozené dítě a je podezřelý z poškození plodnosti. Látka může být smrtelná, pokud dojde k požití a vstupu do dýchacích cest, je velmi toxická pro vodní organismy. 

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nevyhovuje nařízení o perzistentních organických znečišťujících látkách (nařízení o POP) a požadavkům směrnice o bezpečnosti hraček.

Čárový kód 6885431442087
Země záchytu Ohlašující: Švédsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: stažení zboží z trhu (distributor).

Datum publikace 17.01.2019
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2019. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit