Databáze nebezpečných výrobků

skákací hračka

Hlášení RAPEX 3/2019

Nafukovací, žlutá, plastová skákací hračka ve tvaru koně. Kůň má několik barevných teček, černá kopyta, červený ocas a bílou tlamu. Má také mechanismus napájený bateriemi, který vydává zvuky. Hračka je balena v průhledném plastovém sáčku s nálepkou.

Typ výrobku TP573
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Chemické, udušení, zranění
Nebezpečí

Plastový materiál produktu obsahuje di-(2-ethylhexyl)ftalát (DEHP) (naměřená hodnota 0,29% hmotnostních) a dibutylftalát (DBP) (naměřená hodnota 17% hmotnostních). Tyto ftaláty mohou poškodit zdraví dětí a způsobit poškození reprodukčního systému. Kromě toho může být uzávěr ventilu snadno odpojen od hračky a malým dětem hrozí udušení. Baterie jsou snadno přístupné a mohly by způsobit udušení nebo v případě požití poškození orgánů. Plastový sáček, ve kterém hračka je zabalená, je příliš tenký. Dítě by si ho mohlo dát přes ústa a nos, což by mohlo vést k udušení. 

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nevyhovuje nařízení REACH, s požadavky směrnice o bezpečnosti hraček a příslušných evropských norem EN 71-1 a EN 62115.

Čárový kód 6438443004257
Země záchytu Ohlašující: Finsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: zboží bylo na hranicích vráceno (dovozce).

Datum publikace 09.02.2019
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2019. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit