Databáze nebezpečných výrobků

Clear Essence Sérum zesvětlující kůži

Hlášení RAPEX 39/2010
Sérum zesvětlující kůži pro oblast okolo očí prodávané v plastové lahvičce s dávkovacím uzávěrem, zabalené v potištěné krabici.

Typ výrobku LOT #080805-2
Kategorie Zdraví a kosmetika - Kosmetika
Riziko Chemické
Nebezpečí
Výrobek představuje chemické riziko, protože obsahuje 1,84% hydrochinonu, který může představovat hrozbu pro zdraví, pokud sepoužívá na velké ploše po delší dobu.
Země původu Spojené státy americké
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky směrnice o kosmetických výrobcích 76/768/EEC.
Země záchytu Ohlašující: Německo
Opatření přijatá v ohlašující zemi Dobrovolné stažení od spotřebitelů distributorem.
Datum publikace 28.09.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit