Databáze nebezpečných výrobků

Perfect Lashes, For BEAUTY s.r.o. Sérum na oční řasy

Hlášení RAPEX 5/2012

Bezbarvá průhledná tekutina v tubě s molitanovým aplikátorem na řasy. Obal je bílá tuba s víčkem. Na tubě je jméno výrobku, obsah (3,5 ml) a jméno a adresa výrobce. Tuba je zabalená v kartonové krabičce.

Typ výrobku neznámý
Kategorie Zdraví a kosmetika - Kosmetika
Riziko Zdravotní
Nebezpečí

Výrobek představuje zdravotní riziko, protože obsahuje bimatoprost, syntetický prostamid. Při lokální aplikaci lze očekávat nežádoucí účinky jako zarudnutí, svědění a otok očních víček, zánět očních víček, hyperpigmentaci očních víček a vedlejší účinky na zrak, např. překrvení spojivek, svědění, pálení, suchost očí, bolesti očí nebo alergické reakce.

Země původu Česká republika
Země záchytu Ohlašující: Česká republika
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolné stažení zboží z trhu.

Datum publikace 14.02.2012
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

 • lenka 19.3.2012 15:21

  používala jsem tento přípravek asi 3 měsíce a žádné vedlejší účinky,řasy porostly..

  reagovat

  R R
 • Petra 24.2.2012 04:44

  Je v ČR látka určená přímo ke kapání do očí (pod názvem Lumigan) a americký FDA jí schálil i na aplikaci pro růst řas. Amíkovi, který se soudí kvůli každé blbině neuškodí, mně ano. Státe a SÚKLe, přestaňte mně dělat konečně tátu, ať nemusím nakupovat na černém trhu.

  reagovat

  R R
 • Hgvkhgvhgv 16.2.2012 08:20

  Proč není uveden výrobce?

  reagovat

  R R
  • dTest 17.2.2012 12:02

   podrobné informace k výrobku naleznete zde: http://www.mzcr.cz/dokumenty/stanoveni-nebezpecneho-vyrobku--perfect-lashes-_5654_880_1.html

   J.R.

   reagovat

   R R
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit