Databáze nebezpečných výrobků

malef šampon a gel do koupele "OMICRON KIDS Shampoo & Shower Gel"

Hlášení RAPEX 15/2016

Šampon a gel do koupele v bílém plastovém obalu  (400 ml) s fialovým víčkem. Na obalu je modrá hvězda s úsměvem a obrázky květin (vpředu) a informace o výrobku a výrobci (vzadu) v řečtině a angličtině. Zabaleno v modrobílé kartonové krabičce.

Typ výrobku ref. č. OM-425; Chamomille & essential oil of Lavender, sada 1547003
Kategorie Zdraví a kosmetika - Kosmetika
Riziko Mikrobiologické
Nebezpečí

Výrobek je mikrobiologicky kontaminován: obsahuje  Pseudomonas spp. a vysokou hladinu aerobních mezofilních bakterií (naměřená hodnota 1,1 x 106 cfu/g).

Země původu Řecko
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o kosmetice.

Čárový kód 5206642002425
Země záchytu Ohlašující: Řecko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 26.05.2016
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit