Databáze nebezpečných výrobků

Sada třpytek na nehty OPOOLA

Jedná se o sadu různobarevných třpytek k nalepování na nehty. Sadu tvoří mj. 5 lahviček se třpytkami a lepidlo v červené tubě (na lepidle je ve složení uveden dibutylftalát). Výrobek je balen do blistru, který je připevněn na karton.  Na kartonu se nacházejí název a kód výrobku a anglické pokyny k použití a varování. Na bílé papírové etiketě je další kód výrobku, chybný „český“ název (False nehty), čárový (EAN) kód neodpovídající žádnému státu, značka shody CE, symbol Zeleného bodu a piktogram výrobku nevhodného pro děti do 3 let.

Typ výrobku ITEM: 2712, ITEM NO:BH12005
Kategorie Zdraví a kosmetika - Kosmetika
Riziko Chemické
Nebezpečí

Obsahuje dibuthylftalát. Riziko pro spotřebitele spočívá v tom, že při použití výrobku může docházet ke kontaktu s kůží, přičemž látka, která nesmí být součástí složení kosmetických přípravků, může přestupovat do organizmu, kde představuje riziko pro reprodukci či může nepříznivě ovlivňovat zdraví zejména u citlivých skupin obyvatel.

Rozpor s

Bylo zjištěno, že u uvedeného výrobku nejsou prokazatelně dodrženy požadavky odstavce b) článku 3 nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1223/2009, o kosmetických přípravcích, protože ve svém složení uvádí látku, která je v kosmetických přípravcích zakázána v příloze II tohoto nařízení (ref. č. 675), a to dibuthylftalát.

Čárový kód 8891059120052 (kód neodpovídá žádnému existujícímu státu)
Země záchytu Ohlašující: Česká republika
Datum publikace 08.08.2016
Zdroj: MZdr ČR

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Přihlásit