Databáze nebezpečných výrobků

neznámá Sada s pistolí COMMANDOS

Hlášení RAPEX 24/2011

Černá pistole, tři černé šípy s průhlednými růžovými přísavnými kloboučky, žlutá píšťalka, stříbrná pouta, kompas, dva terče a nůž. Zabaleno pod průhledným plastem s označením "COMMANDOS The arming for powerful and advanced”, "BRTY-100042" atd.

Typ výrobku BRTY-10042
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Udušení
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí udušení, protože přísavné kloboučky jsou příliš malé a děti je mohou spolknout. Navíc je příliš malá i píšťalka.
 

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 71.

Čárový kód 5149760060079
Země záchytu Ohlašující: Slovensko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Úřady nařídily ukončení prodeje, stažení zboží z trhu a sjednat nápravu.

Datum publikace 23.06.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit