Databáze nebezpečných výrobků

RICO Design sada na výrobu šperků "Schmuck Bastelpackung - Jewellery kit"

Hlášení RAPEX 25/2016

Sada na výrobu šperků - různé korálky a doplňky k výrobě tří náramků, tří prstenů a dvou párů náušnic. Zabaleno v průhledné plastové krabičce.

Typ výrobku č.7090.62.38
Kategorie Zahrada, dílna, hobby - Dekorativní předměty + šperky
Riziko Chemické
Nebezpečí

Množství niklu, které se uvolňuje z hranatých korálků stříbrné barvy, je příliš vysoké (naměřeno 27,5 µg/cm²/týden). Nikl je silně dráždivý a může způsobit alergické reakce, pokud je přítomen ve výrobcích, které jsou v přímém a dlouhém kontaktu s kůží.

Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky nařízení REACH.

Čárový kód 4051271011093
Země záchytu Ohlašující: Německo
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: stažení zboží z trhu (výrobce).

Datum publikace 26.06.2016
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit