Databáze nebezpečných výrobků

Sada na hraní (Secret agent, Intelligence agent)

Hlášení RAPEX 52/2010
Sada dvou černých pistolek z tvrdého plastu s červenými detaily na otvoru hlavně, šest černých šipek z tvrdého plastu s přísavnými kloboučky z oranžového elastického materiálu na konci a terčem s barevnými obrázky. Hračka spojena kovovými šrouby. Váha 135 gramů, velikost 221x33x315 mm. Zabalena v plastovém obalu s kartonovým základem.

Typ výrobku NO.305-33
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Udušení, poškození zraku
Nebezpečí
Výrobek představuje nebezpečí udušení, protože přísavné kloboučky lze snadno oddělit a dítě by si je mohlo vložit do úst, a poškození zraku, protože náboje vystřelené bez přísavných kloboučků do obličeje by mohly poranit obličej a především oči.
Země původu Čína
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 71.
Země záchytu Ohlašující: Litva
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady nařídily zákaz prodeje a stažení zboží z trhu.
Datum publikace 28.12.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit