Databáze nebezpečných výrobků

Sada na čištění trumpety s ventilkovým olejem "Trumpet Care Kit"

Hlášení RAPEX 11/2016

Sada na čištění trumpety obsahující plastovou lahvičku oleje pro mazání ventilků. Na lahvičce je nápis "classic cantabile".

Typ výrobku zboží č.: 00021843
Kategorie Ostatní - Chemické výrobky
Riziko Chemické, udušení
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí udušení a chybí mu požadované označení, uzávěr odolný vůči otevření dětmi a varování před kontaktem s látkou. Děti by mohly omylem malé množství výrobku požít, což by mohlo vést k otravě vdechnutím a toxické pneumonii.

Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Nařízení o klasifikaci, označování a balení látek a směsí (CLP).

Čárový kód 4260118484277
Země záchytu Ohlašující: Německo
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 25.03.2016
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2019. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit