Databáze nebezpečných výrobků

Hawkins Bazaar sada luku a šípů "Wooden Bow and Arrows"

Hlášení RAPEX 12/2013

Dřevěná sada luku s bílým vláknem a tří šípů přísavkami na koncích. Luk a šípy jsou připevněny ke kartonu, který se při otevření používá jako terč. Dřevěné šípy se skládají ze tří částí: dlouhá dřevěná rukojeť, přísavka a krátký trubicový komponent. Přísavka je připevněna k trubicovitému komponentu pomocí dřevěného kolíku a dřevěná rukojeť je k trubicovitému komponentu přilepena.

Typ výrobku 12939, série: G12
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Udušení, zranění
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí udušení, protože přísavku a trubicovitý komponent lze od rukojeti snadno oddělit. Hrozí také zranění, pokud se střílí šípy bez přísavek.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 71-1.

Čárový kód 5038728071663
Země záchytu Ohlašující: Velká Británie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: svolání zboží od spotřebitelů.

Datum publikace 03.04.2013
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit