Databáze nebezpečných výrobků

Hengyuxing Toys Sada hraček nákladních aut - 12 Funny Truck

Hlášení RAPEX 20/2010
Soubor devíti malých hraček kamionů zabalených v plastovém blistru na kartonové podložce. Na přední a zadní straně jsou nápisy: "Top the Builder, 12 Funny Truck, Fun for all!!, Collect us all!!, Style truck." Uvedeny je také "No 2068-12" a symbol 3+. Na zadní straně jsou fotografie šesti nákladních automobilů a ve spodní část je: symbol, že hračka není vhodná pro děti do tří let, označení CE a symboly recyklace.

Typ výrobku Model č. 2068-12, výrobek č. 0611C156.
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Zranění
Nebezpečí
Výrobek představuje riziko úrazu, protože kola letadel se mohou snadno oddělit, čímž se odhalí nebezpečné konce nápravy.
Země původu Čína
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky směrnice o bezpečnosti hraček ani příslušné evropské normy EN 71.
Čárový kód 8499690680890
Země záchytu Ohlašující: Španělsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady nařídily stažení z trhu.
Datum publikace 18.05.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit