Databáze nebezpečných výrobků

Innocuity Sada chrastítek – Baby Rattles

Hlášení RAPEX 45/2010
Sada dětských chrastítek skládající se z pěti částí různých barev ve tvaru zvířat, nohy a hvězdy. Zabalené v průhledném obalu s kartonovým štítkem s obrázky chrastítek a dítěte, označením BABY RATTLES, logem Innocuity, varováním a dalšími informacemi.

Typ výrobku č. 5314A, výrobní číslo: NGZ 6693219
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Udušení
Nebezpečí
Výrobek představuje nebezpečí udušení, protože chrastítka obsahují malé části, které lze snadno oddělit a děti je mohou spolknout a části chrastítka projdou základnou válce pro testování malých částí vzoru A.
Země původu Čína
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 71.
Čárový kód 5900232803354
Země záchytu Ohlašující: Slovensko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady nařídily zákaz prodeje a stažení zboží z trhu.
Datum publikace 09.11.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit