Databáze nebezpečných výrobků

Sáček na zdobení Orion

sacek na zdobeni orion

Sáček na zdobení s barevným potiskem a motivem dortíků. Sada na zdobení obsahuje sáček o délce 30 cm a 5 různých zdobících plastových špiček upevňovaných na závit. Sada je balena v prolisované fólii, která je připevněna k papírovému kartonu. Na přední straně kartonu je uveden název výrobku. Na zadní straně kartonu je návod k použítí včetně názorných obrázků, adresou prodejce, EAN kód, číselný údaj  142249, 5PI0404; symbol nabádající k šetrnému vztahu k životnímu prostředí (piktogram „basketbalisty“), symbol pro styk s potravinami a symbol Zeleného bodu.

Kategorie Domácnost - Kuchyňské potřeby
Riziko Chemické
Nebezpečí

Riziko pro spotřebitele spočívá v tom, že při styku tohoto výrobku s potravinami nebo připravovanými pokrmy může docházet k jejich kontaminaci karcinogenními látkami a následně k jejich konzumaci.    

Rozpor s

Laboratorními rozbory byla ve výluhu ze sáčku na zdobení  zjištěna přítomnost primárních aromatických aminů v množství 0,12 mg/kg simulantu. Výrobek pro tento obsah primárních aromatických aminů nesplňuje požadavky závazných předpisů, a to článku 10 nařízení Komise (EU) č. 10/2011, o materiálech a předmětech z plastů určených pro styk s potravinami, ve spojení s odstavcem 2 přílohy II. Bylo zjištěno, že se mj. jedná o látku s možnými karcinogenními účinky na lidský organismus, zejm. na játra a štítnou žlázu: 4,4´-diaminodifenylmethan (CAS No. 101-77-9), dále o látky s možnými karcinogenními účinky na lidský organismus (zejména na močový měchýř) o-toluidin (CAS No. 95-53-4) a anilin (CAS No. 62-53-3).

Čárový kód 8592381128272
Země záchytu Ohlašující: Česká republika
Datum publikace 01.12.2016
Zdroj: MZdr ČR

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Přihlásit