Databáze nebezpečných výrobků

SupportPlus rychlovarná konvice "Edelstahl Wasserkocher - Stainless Steel Kettle"

Hlášení RAPEX 25/2016

Nerezová elektrická konvice, 1,8 litru, 220-240 V, 50/60Hz,1800W. Dodává se s oddělitelnou základnou, která se zapojuje do sítě a s odlitou zástrčkou podle specifikace EU vybavenou konverzí na zástrčku pro Velkou Británii (PowerConnections SCF3). Zabalena v kartonové krabici s potiskem.

Typ výrobku EWK-2200.7, objednávka č.:14-MM-1155.
Kategorie Domácnost - Elektrospotřebiče
Riziko Úraz elektrickým proudem
Nebezpečí

Výrobek není uzemněn a má přístupné kovové části, ze kterých hrozí úraz elektrickým proudem. Přívodní kabel má nedostatečné upevnění a konverzní zástrčku lze odejmout bez použití nářadí, takže hrozí úraz elektrickým proudem.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o nízkém napětí (LVD) a odpovídající evropské normy EN 60335 a národní normy BS 1363.

Čárový kód 4250588722085
Země záchytu Ohlašující: Velká Británie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: svolání zboží od spotřebitelů (dovozce, prodejce).

Datum publikace 26.06.2016
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit