Databáze nebezpečných výrobků

Lelukulma Rybářská hra

Hlášení RAPEX 25/2010
Plastová rybářská hra s magnetickými částmi skládající se z rybářského prutu s navijákem, háčku a splávku. Baleno v blistru na kartonu. Plastové ryby jsou součástí balení.

Typ výrobku TP-500947 na faktuře a na balení
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Udušení, zranění
Nebezpečí
Výrobek představuje riziko udušení a vnitřních zranění, protože obsahuje malé magnetické části (háček) s vysokou magnetickou sílou, které lze snadno oddělit a spolknout.
Země původu Čína
Rozpor s Produkt nevyhovuje direktivě o hračkách a příslušnému evropskému standardu EN 71.
Země záchytu Ohlašující: Finsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Dovoz byl odmítnut celním úřadem.
Datum publikace 22.06.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit