Databáze nebezpečných výrobků

Rukavice na baseball

Hlášení RAPEX 11/2016

Baseballová rukavice ze světle hnědé syntetické kůže. Dodává se bez obalu.

Typ výrobku zboží č. 417 37, sériové č. 1693282
Kategorie Sport a turistika - Vybavení pro sport a volný čas
Riziko Chemické
Nebezpečí

Rukavice obsahuje di-2-ethylhexylftalát (DEHP), dibutylftalát (DBP), diisononylftalát (DINP) a diisodecylftalát (DIDP) (naměřeno: až 15,9%, 0,12%, 2,34% a 0,67% v daném pořadí). Navíc výrobek představuje nebezpečí pro životní prostředí, protože obsahuje chlorované parafíny s krátkým řetězcem (SCCP) (naměřeno až 1,36%).

Země původu Čína
Rozpor s

Podle nařízení REACH jsou ftaláty DEHP, DBP a BBP zakázány ve všech hračkách a dětském zboží, zatímco ftaláty DINP, DIDP a DNOP jsou zakázány v případě, že se výrobek může dostat do úst dítěte.

Výrobek nesplňuje požadavky nařízení Komise 519/2012 o persistentních organických látkách (Nařízení POP).

Čárový kód 7330878417376
Země záchytu Ohlašující: Švédsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: stažení zboží z trhu a zničení.

Datum publikace 25.03.2016
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit