Databáze nebezpečných výrobků

Cado Gato Ručník s imitací jahody - Mousse / Moussy

Hlášení RAPEX 21/2010

Ručník pro hosty s červenou imitací jahody z tvrdého plastu s plastovou stopkou a lístky ze zelené tkaniny; magnet je připojen k jedné straně.

Typ výrobku 33001 / 33002
Kategorie Domácnost - Napodobeniny potravin
Riziko Udušení, poranění
Nebezpečí

Výrobek představuje riziko udušení a úrazu, protože imitace jahody má tvar, barvu, vzhled a velikost skutečné jahody a mohla by být spolknuta.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek není v souladu se směrnicí 87/357/EEC o výrobcích, které vypadají jiné, než ve skutečnosti jsou, a tím ohrožují zdraví nebo bezpečnost spotřebitelů.

Země záchytu Ohlašující: Francie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Úřady nařídily stažení z trhu.

Datum publikace 25.05.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit