Databáze nebezpečných výrobků

Provec Roleta do oken

Hlášení RAPEX 46/2010
Rolety v různých velikostech (šířka 120, 140, 160 a 180 cm) a barvách, řízené korálkovým řetízkem na jedné straně. Roletu si montuje zákazník sám.

Typ výrobku 63009000
Kategorie Domácnost - Nábytek
Riziko Uškrcení
Nebezpečí
Výrobek představuje nebezpečí uškrcení, zvláště pro malé děti kvůli dlouhé smyčce na manipulování s roletou (přibližně 120 cm dlouhá) a kvůli absenci pojistky proti zneužití dětmi.
Již vzniklé úrazy Byla zaznamenána jedna vážná nehoda.
Země původu Finsko
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky odpovídající evropské normy EN 13120.
Země záchytu Ohlašující: Finsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Dobrovolné stažení zboží z trhu.
Datum publikace 16.11.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit