Databáze nebezpečných výrobků

Winter řezačka klínů

Hlášení RAPEX 24/2016

Mechanická pila s čepelí, která se během procesu práce pohybuje, a s vestavěnou mechanickou plničkou a manuálním plněním.

Typ výrobku KS 65
Kategorie Zahrada, dílna, hobby - Stroje + nářadí
Riziko Pořezání
Nebezpečí

Přímý přístup k čepeli pily během procesu řezání představuje nebezpečí pro uživatele. Hrozí například, že pila uřízne uživateli končetinu. Podobná situace se týká i dalších přístupných částí stroje.

Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o strojích.

Země záchytu Ohlašující: Německo
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: zákaz uvádění zboží na trh a jakýchkoliv doprovodných činností.

Datum publikace 18.06.2016
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit