Databáze nebezpečných výrobků

Yima radiopřijímač s hodinami "FM/TV/AM/SW1-2 5 Band Radio"

Hlášení RAPEX 50/2013

Přenosný radiopřijímač s budíkem. Přístroj má černý plastový kryt, černé držadlo a teleskopickou kovovou anténu. Napájen ze sítě nebo bateriemi. Obal: barevná kartonová krabice.

Typ výrobku Model: YM-3300C
Kategorie Domácnost - Elektrospotřebiče
Riziko Úraz elektrickým proudem
Nebezpečí

Při normálním použití se lze dotknout částí síťového kabelu, které jsou pod napětím, protože rozměry výstupní zásuvky a ploché zástrčky jsou nevhodné.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o nízkém napětí a odpovídající evropské normy EN 60065.

Země záchytu Ohlašující: Maďarsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 31.12.2013
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit