Databáze nebezpečných výrobků

Huangfa Rádiem řízená helikoptéra - Super Helicopter

Hlášení RAPEX 24/2010
Radiem řízená helikoptéra asi 25 cm dlouhá, různé barvy. Dodává se s napájecím adaptérem. Kartonová krabice asi 50 cm dlouhá s obrázky a plastovým okýnkem.

Typ výrobku Helikoptéra: 939-02 a 939-03. Adaptér: YX - 4116B a TY18(41E1).
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Požár
Nebezpečí
Výrobek představuje riziko požáru, protože transformátor nemá adekvátní ochranu proti přetížení. Pokud je výstupní obvod transformátoru zkratován, může se transformátor přehřát a jeho kryt se může vznítit.
Země původu Čína
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky směrnice o nízkém napětí (LVD) a příslušné evropské normy EN 61558.
Země záchytu Ohlašující: Velká Británie
Opatření přijatá v ohlašující zemi Dobrovolné stažení z trhu.
Datum publikace 15.06.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit