Databáze nebezpečných výrobků

Nicoli Pyžamo a dívčí noční košile

Hlášení RAPEX 13/2011
Pyžamo z bílé bavlny s malými hvězdami pro děti od 3 do 12 let a noční košile s malými modrými květinami. Výrobky mají u pasu a u krku provázek. Na štítku je název značky, velikost, návod k údržbě a země původu. Obal: plastový sáček.

Typ výrobku 6/11, 7/11, 10/11 a 11/11
Kategorie Sport a turistika - Oblečení, textil a módní doplňky
Riziko Uškrcení, udušení, zranění
Nebezpečí
Výrobky představují nebezpečí uškrcení a zranění kvůli šňůrkám u krku a u pasu. Hrozí také udušení, protože zboží č. 10/11 má knoflíky, které lze snadno oddělit. Na noční košili určené pro děti staré 3 roky se můžou navíc zlomit knoflíky.
Země původu Indie
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky odpovídající evropské normy EN 14682 a národní normy UNE 40902.
Země záchytu Ohlašující: Španělsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Celní úřady zakázaly dovoz.
Datum publikace 30.03.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit