Databáze nebezpečných výrobků

Boys toys - RTDAS Puzzle podložka - EVA (ethylen vinyl acetát kopolymeru)

Hlášení RAPEX 9/2010

Jedná se o plastovou puzzle podložku zhotovenou z několika kusů, s barevnými písmeny a čísly. Výrobek se prodává v průhledném plastovém obalu s papírovou kartičkou nesoucí následující informace: Boys Toys adresu a čárový kód, označení CE, symbol značící, že výrobek je zakázán pro děti do 3 let věku, a varování, že se jedná o hračku obsahující malé části. 

Typ výrobku 42007 a 42009
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Udušení
Nebezpečí

Výrobek představuje riziko udušení, protože z materiálu snadno odpadávají malé části, které představují potenciální nebezpečí udušení. 

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky směrnice o bezpečnosti hraček ani příslušné evropské normy EN 71.

Čárový kód 8422562420072
Země záchytu Ohlašující: Španělsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dovoz byl odmítnut celními úřady.

Datum publikace 02.03.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit