Databáze nebezpečných výrobků

Wiky Puzzle čtverce měkké

Hlášení RAPEX 15/2010
Různobarevné čtverce pěnového puzzle, skládá se ze 6 kusů. Některé prvky, například jahody, houby, atd. lze vyjmout a vložit zpět do podložky. Výrobek je zabalen v průhledné fólii s papírovou visačkou a obrázkem výrobku. 

Typ výrobku č. 118622
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Udušení
Nebezpečí
Výrobek představuje riziko udušení, protože obsahuje malé části, které se zcela vejdou do válce na malé části a které by děti mohly spolknout. 
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky směrnice o bezpečnosti hraček a příslušné evropské normy EN 71.
Čárový kód 8590331186228
Země záchytu Ohlašující: Slovensko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Dobrovolné ukončení prodeje. Úřady nařídily stažení z trhu distributorem.
Datum publikace 13.04.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit