Databáze nebezpečných výrobků

HENGPENG Prodlužovací kabel

Hlášení RAPEX 28/2010
Prodlužovací kabel délky 2 m, se zástrčkou a čtyřmi pohyblivými zásuvkami. Vnější tělo je bílé plastové, modré zásuvky; průhledný polyethylenový obal; červený, zelený a modrý štítek je připojený k polyethylenovému obalu kovovými sponami (10/16 A - 250 V - 50 Hz).

Typ výrobku HP-216
Kategorie Domácnost - Elektrická zařízení - ostatní
Riziko Úraz elektrickým proudem, požár
Nebezpečí
Výrobek představuje riziko úrazu elektrickým proudem a požáru, protože průřez každého vodiče je příliš malý a elektrický odpor je příliš vysoký.
Země původu Čína
Rozpor s Výrobek není v souladu se směrnicí o nízkém napětí (LVD).
Země záchytu Ohlašující: Rumunsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady nařídily zákaz prodeje a stažení z trhu.
Datum publikace 13.07.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit