Databáze nebezpečných výrobků

Jistad pracovní rukavice

Hlášení RAPEX 22/2013

1) Černobílé pracovní rukavice z kůže a textilu s bílým potiskem na hřbetu ruky. K dostání v různých velikostech (8, 9, 10). 2) Bílozelené pracovní rukavice s bílým potiskem na hřbetu ruky. Velikost 10. 3) Černé pracovní rukavice z plastu a textilu s bílým potiskem na hřbetu a zeleným proužkem na zápěstí. K dostání v různých velikostech (8, 10 a 11).

Typ výrobku 1) "Veteli" 2) "Nurmo" 3) "Eno"
Kategorie Sport a turistika - Ochranné pomůcky
Riziko Chemické, požár, udušení
Nebezpečí

Výrobky představují chemické nebezpečí a nebezpečí udušení, protože obsahují nitrobenzen, který se může do těla absorbovat inhalací nebo kůží. Hrozí také požár, protože nitrobenzen je vznětlivý.

Země původu Pákistán
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice pro osobní ochranné prostředky.

Země záchytu Ohlašující: Finsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: celní úřady zakázaly dovoz.

Datum publikace 19.06.2013
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit