Databáze nebezpečných výrobků

Keron-Works pracovní rukavice "Worker"

Hlášení RAPEX 43/2014

Pracovní rukavice z bílošedé kůže. Zadní strana a 6 cm široká zesílená manžeta mají tmavě zelenou barvu, manžeta je lemována tmavě zeleným textilem. Na rukavicích je kartonový štítek s barevným potiskem.

Typ výrobku 297184, velikost 10
Kategorie Sport a turistika - Ochranné pomůcky
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek představuje chemické nebezpečí, protože obsahuje azobarviva, která uvolňují aromatický amin 4-chloroanilin (CAS č. 106-47-8) (až 360 mg/kg). Když je výrobek v přímém a delším kontaktu s kůží, může se aromatický amin kůží vstřebat. Aromatické aminy mohou způsobit rakovinu, mutaci buněk a ovlivnit reprodukci.

Země původu Indie
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky nařízení REACH.

Čárový kód 4 018653 099575
Země záchytu Ohlašující: Německo
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 03.11.2014
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit