Databáze nebezpečných výrobků

Nature’s Own Pot pourri - Raspberry Lemonade

Hlášení RAPEX 48/2010

Pot pourri obsahující imitaci malin a citronů, zabalené dvěma způsoby (průhledný sáček, menší a větší, s dvěma stužkami s bílými puntíky na červeném pozadí).

Kategorie Domácnost - Napodobeniny potravin
Riziko Udušení, zdravotní
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí zranění, protože obsahuje imitaci malin, které by mohly být považovány za skutečné ovoce. Lze je snadno oddělit a zcela projdou válcem pro testování malých částí.

Země původu Spojené státy americké
Rozpor s

Výrobky nesplňují požadavky směrnice 87/357/EHS o výrobcích, které tím, že vypadají jako výrobky jiného druhu, ohrožují zdraví nebo bezpečnost spotřebitelů.

Čárový kód 038864282683
Země záchytu Ohlašující: Francie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolné ukončení prodeje a svolání od spotřebitelů. Úřady zabavily zboží.

Datum publikace 30.11.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit