Databáze nebezpečných výrobků

Poníci Rony Lovely Beautiful

rony_ponik_2 rony_ponik_1

Dva plastoví poníci s dlouhou hřívou. Menší poník má na krku ozdobu a na těle křídla. Větší poník má uprostřed hlavy roh. Poníci jsou zabalení v kartonové krabici s průhlednou přední stranou. Na obalu je údaj NO.SL635-1□-2□-3□-4□-5□, označení CE a na zadní a boční straně je uvedený název Rony Lovely Beautiful. Na papírovém štítku nalepenému na zadní straně obalu je uvedený údaj HLX054734.

Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Chemické
Nebezpečí

V plastovém materiálu, z kterého jsou poníci zhotoveni, bylo zjištěné nadlimitní množství ftalátů, konkrétně bis(2-etylhexyl) ftalátu (DEHP).

Země původu Čína
Země záchytu Ohlašující: Slovensko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Kontrolovaná společnost, která je distributorem výrobku na trh SR, stáhla předmětné hračky z prodeje už při odběru vzorků. Následně jí byly uložené pokyny zabezpečit distribuci a prodej jen bezpečných výrobků a informovat spotřebitele o nebezpečném výrobku a o možnosti jeho vrácení zpět.

Slovenská obchodní inspekce doporučuje spotřebitelům, pokud si tuto hračku koupili, aby ji ve vlastním zájmu přestali dávat dětem na hraní. Spotřebitel má právo předmětný nebezpečný výrobek vrátit a při uplatnění tohoto práva mu bude vrácena kupní cena výrobku.

Datum publikace 16.11.2015
Zdroj: SOI

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Přihlásit