Databáze nebezpečných výrobků

Panenka Sofia

panenka_sofia

Plastová panenka s vlasy, má oblečené šaty a obuté boty. je zabalená v kartonové krabici s průhlednou přední stranou. Na obale je uvedený název Sofia, údaj NO.BBL7734 a označení CE. Na zadní straně obalu je nalepený štítek. Na zadní straně obalu je nalepený štítek s údajem HLX044669. Součástí balení je i malý plastový psík a kartáč na vlasy.

Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Chemické
Nebezpečí

V plastovém materiálu, ze kterého je vyrobená hlava panenky, a také v plastovém materiálu, ze kterého je zhotoven psík, bylo zjištěno nadlimitní množství ftalátů, konkrétně  bis(2-etylhexyl) ftalátu (DEHP). .

Země původu Slovensko
Země záchytu Ohlašující: Slovensko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Kontrolovaná společnost, která je distributorem výrobku na trh SR, stáhla předmětné hračky z prodeje už při odběru vzorků. Následně jí byly uložené pokyny zabezpečit distribuci a prodej jen bezpečných výrobků a informovat spotřebitele o nebezpečném výrobku a o možnosti jeho vrácení zpět.

Slovenská obchodní inspekce doporučuje spotřebitelům, pokud si tuto hračku koupili, aby ji ve vlastním zájmu přestali dávat dětem na hraní. Spotřebitel má právo předmětný nebezpečný výrobek vrátit a při uplatnění tohoto práva mu bude vrácena kupní cena výrobku.

Datum publikace 16.11.2015
Zdroj: SOI

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Přihlásit