Databáze nebezpečných výrobků

La Lill podkladová řasenka "Primer"

Hlášení RAPEX 38/2016

Odmašťovací prostředek na přírodní řasy. Primer slouží k odmaštění přírodních řas před jejich prodlužováním. Čirá kapalina v průhledné skleněné lahvičce s černým plastovým uzávěrem s aplikátorem (kartáček). 15 ml. Na černém štítku jsou nápisy v polštině.

Kategorie Zdraví a kosmetika - Kosmetika
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek obsahuje hydroxid sodný, který může způsobit poleptání rohovky, pokud je v kontaktu s okem, a vyvolat silné podráždění pokožky. Obsahuje také laurylsíran sodný, který by mohl způsobit podráždění kůže a očí.

Země původu Polsko
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o kosmetice.

Čárový kód 01 2016
Země záchytu Ohlašující: Česká republika
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 30.09.2016
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit