Databáze nebezpečných výrobků

Dony Plyšová hračka - Stuffed soft toy-Worm

Hlášení RAPEX 5/2010
Plyšová hračka ve tvaru stonožky s deseti nohama z růžového, zeleného a žlutého elastického nylonu. Oči jsou z bílého tvrdého plastu s černými panenkami. Nos a tykadla mají na konci korálek a jsou z měkkého kartonu potaženého nylonem. Složení: výplň: pelety z polystyrenové pěny, nohy – syntetická vlákna. rozměry hračky – 575 x 260 x 230 mm, váha – 224,0 g. Hračka se prodává bez obalu.

Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Udušení, uškrcení, zranění
Nebezpečí
Výrobek představuje nebezpečí udušení a zranění, protože část z tvrdého plastu (jedno oko) lze snadno oddělit. Otvorem se lze navíc dostat k výplni, která představuje malé části, které zcela projdou válcem pro testování malých částí.
Země původu Čína
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 71.
Země záchytu Ohlašující: Litva
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady nařídily zákaz prodeje a stažení zboží z trhu.
Datum publikace 02.02.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit