Databáze nebezpečných výrobků

Jilong Plovoucí sedátko - Fun

Hlášení RAPEX 42/2010

Nafukovací plovoucí sedátko pro malé děti, velikost 66 cm, s integrovaným nafukovacím slunečníkem ve tvaru houby. Na sedátku jsou také integrované hračky – tři plastové míče v průhledné trubici.

Typ výrobku JL 037021NPF
Kategorie Sport a turistika - Vybavení pro sport a volný čas
Riziko Utonutí
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí utopení, protože má prvky, které dělají dojem, že je výrobek zároveň hračkou a clonou proti větru. Děti mladší 3 let se mohou zachytit v sedátku a hrozí, že pokud se sedátko obrátí, zůstanou pod vodou a nedokážou se sami bez pomoci obrátit.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky odpovídající evropské normy EN 13138.

Čárový kód 6926799211424
Země záchytu Ohlašující: Kypr
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Úřady nařídily stažení zboží z trhu.

Datum publikace 19.10.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit