Databáze nebezpečných výrobků

neznámá Plavecký kruh

Hlášení RAPEX 42/2011

Nafukovací kruh z PVC, fialová barva s obrázky barevné ryby. Na výrobku jsou varování v angličtině. Zabaleny v průhledném obalu se štítkem se jménem výrobce, dovozce, varováním v lotyštině, litevštině a estonštině.

Typ výrobku zboží č.: 114593
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek představuje chemické nebezpečí, protože fialový polymerový materiál na horní straně kruhu obsahuje 0,16% hmotnosti di-n-oktylftalátu (DNOP), 26,7% hmotnosti di-2-etylhexylftalátu (DEHP), 0,14% hmotnosti di-isononylftalátu (DINP), a spodní část fialového polymeru obsahuje 0,30% hmotnosti di-n-oktylftalátu (DNOP), 23,6% hmotnosti di-2-etylhexylftalátu (DEHP), 0,42% hmotnosti di-isononylftalátu (DINP).

Země původu Čína
Rozpor s

Podle nařízení REACH jsou ftaláty DEHP, DBP a BBP zakázány ve všech hračkách a dětském zboží, zatímco ftaláty DINP, DIDP a DNOP jsou zakázány v případě, že se výrobek může dostat do úst dítěte.

Čárový kód 2011031145934
Země záchytu Ohlašující: Lotyšsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Úřady nařídily zákaz prodeje a svolání od spotřebitelů.

Datum publikace 25.10.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2021 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2021. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit