Databáze nebezpečných výrobků

Ertong Toys Factory Plavecký kruh (ABCD Series)

Hlášení RAPEX 51/2010
Žlutý nafukovací plavecký kruh s průměrem 75 cm. Neobsahuje značku CE. Zabalen v průhledném plastovém obalu se značkou CE. Obal také obsahuje varování, ale jen v angličtině a čínštině.

Typ výrobku 808653
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Chemické, udušení
Nebezpečí
Výrobek představuje chemické nebezpečí, protože ventilek obsahuje 23% hmotnosti di-2-ethylhexyl ftalátu (DEHP), a 10% di-isononyl ftalátu (DINP). Hrozí také udušení, protože ventilek lze snadno oddělit a spolknout.
Země původu Čína
Rozpor s Podle nařízení REACH jsou ftaláty DEHP, DBP a BBP zakázány ve všech hračkách, zatímco ftaláty DINP, DIDP a DNOP jsou zakázány v případě, že se hračka může dostat do úst dítěte. Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 71.
Čárový kód 5999045437405
Země záchytu Ohlašující: Maďarsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady nařídily stažení zboží z trhu a od spotřebitelů.
Datum publikace 21.12.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit