Databáze nebezpečných výrobků

Plastová sada hraček s panenkou "Fashion Doll"

Hlášení RAPEX 23/2015

Plastová panenka s dlouhými blond vlasy, žlutou sukní, modrou halenkou a růžovými botami. V obalu je také plastový pes a hřeben. Zabaleno v kartonové krabici s průhledným plastovým oknem.

Typ výrobku č. 1868-5 (na obalu), č. 106554 (na obalu)
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Chemické
Nebezpečí

Hlava panenky obsahuje di-(2-ethylhexyl) ftalát (DEHP) (naměřeno: 13,7 % hm.) a dibutylftalát (DBP) (naměřeno: 0,21% hm.). Pes také obsahuje di-(2-ethylhexyl)ftalát (DEHP) (naměřeno: 28,6% hm.). Tyto ftaláty mohou způsobit poškození zdraví dítěte a mohou představovat riziko pro plodnost a vývoj pohlavních orgánů.

Země původu Čína
Rozpor s

Podle nařízení REACH jsou ftaláty DEHP, DBP a BBP zakázány ve všech hračkách a dětském zboží, zatímco ftaláty DINP, DIDP a DNOP jsou zakázány v případě, že se výrobek může dostat do úst dítěte.

Čárový kód 8585030106554
Země záchytu Ohlašující: Slovensko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: zákaz uvádění zboží na trh a jakýchkoliv doprovodných činností. Varování spotřebitelů před riziky.

Datum publikace 16.06.2015
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit