Databáze nebezpečných výrobků

Island Plastová pistole s šipkami - Piraten -Abenteuer

Hlášení RAPEX 31/2010
Výrobek je sada 1 černé plastové pistole, 1 terče, 3 plastových šipek s přísavkami, 1 klapky na oko s potiskem bílé lebky a zkříženými hnáty. Na obalu je varování: "not suitable for children under the age of three (není vhodné pro děti do tří let)".

Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Zranění
Nebezpečí
Výrobek představuje riziko poranění, protože přísavky lze snadno oddělit od šipek a pak může být maximální kinetická energie šípů překročena (0,08 J na tuhé projektily bez pružného konce).
Země původu Německo
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky směrnice o bezpečnosti hraček ani příslušné evropské normy EN 71.
Země záchytu Ohlašující: Rakousko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Dobrovolné ukončení prodeje.
Datum publikace 03.08.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2019. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit