Databáze nebezpečných výrobků

Plastová pistole s přísavkami POLICE

Výrobek je zabalený v průhledném plastovém obalu, jehož zadní část je vyhotovená z papíru. V balení se nachází pistole a 3 projektily s přísavkami. Na přední straně papírového obalu se nachází nápis POLICE SUPER SOFT BULLET GUN SERIES! No.6637 a označení CE. Na přilepeném papírovém štítku, který se nachází na zadní části originálního balení, se nachází ITEM NO:39064 a EAN: 7521890390642.

Typ výrobku No.6637, ITEM NO:39064
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Zadušení, zranění
Nebezpečí

Při zkoušce tahem se ze všech projektilů oddělily přísavky silou menší než 90 N, přičemž jejich rozměr je takový, že projdou přes zkušební šablonu. Pokud bereme v úvahu běžné a předvídatelné chování dětí, při používání této hračky hrozí riziko zablokování dýchacích cest.

Země původu Čína
Čárový kód 7521890390642
Země záchytu Ohlašující: Slovensko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Při šetření se uvedený nebezpečný výrobek už nenacházel v nabídce pro spotřebitele. Kontrolované osobě byly uloženy závazné pokyny stáhnout nebezpečný výrobek z trhu, informovat spotřebitele o nebezpečném výrobku a o možnosti jeho vrácení zpět. Případ je dále v šetření. Slovenská obchodní inspekce doporučuje spotřebitelům, pokud si tuto hračku zakoupili, aby ji ve vlastním zájmu  přestali dávat dětem na hraní. Spotřebitel má právo předmětný nebezpečný výrobek vrátit zpět a při uplatnění tohoto práva mu bude vrácena kupní cena výrobku.

Datum publikace 30.06.2016
Zdroj: SOI

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Přihlásit