Databáze nebezpečných výrobků

neznámá Plastová panenka

Hlášení RAPEX 6/2012

Panenka s plastovou hlavou, rukama a nohama, ale s textilním tělem. Dlouhé blonďaté vlasy, oblečení různé, velikost cca 60cm. Uvnitř těla je přihrádka na baterie.

Typ výrobku zboží č. 24000
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Chemické, udušení, zranění
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí udušení, protože řasy lze snadno oddělit a děti je mohou spolknout. Navíc představuje výrobek chemické nebezpečí, protože je přístupná přihrádka na baterie a dále hrozí zranění, protože je uvnitř panenky kovový drát s ostrými konci, ke kterému se mohou děti dostat.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 71-1.

Země záchytu Ohlašující: Velká Británie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Celní úřady zakázaly dovoz.

Datum publikace 18.02.2012
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit