Databáze nebezpečných výrobků

plastová panenka

Hlášení RAPEX 46/2022

Hračka s plastovou hlavou, rukama a nohama a s měkkým vycpaným tělem oblečená do růžového a bílého oblečení. V těle hračky je umístěna tlakem aktivovaná jednotka vydávající zvuk (smích), která je napájena 3 knoflíkovými články.

Zabaleno v plastovém sáčku bez popisku.

Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Chemické, udušení
Nebezpečí

Přihrádku na baterie lze snadno otevřít/rozbít a zpřístupnit tak knoflíkové baterie. Dítě by je mohlo vložit do úst, což by mohlo způsobit udušení nebo poškození trávicího traktu dítěte.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o bezpečnosti hraček ani příslušné evropské normy EN 62115.

Země záchytu Ohlašující: Maďarsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: zamítnutí dovozu na hranicích (dovozce).

Platné od: 16/06/2022

Datum publikace 22.11.2022
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2023 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2023. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit